معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ولایت برگزار می کند.

کارگاه گفتمان فرهنگی ویژه کارکنان دانشگاه با موضوع اخلاق اجتماعی پیامبر اکرم اسلام (ص)

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۶ کد : ۴۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۴
کارگاه گفتمان فرهنگی ویژه کارکنان دانشگاه با موضوع اخلاق اجتماعی پیامبر اکرم اسلام (ص)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولایت دکتر امرایی مدیر فرهنگی دانشگاه در گفتگو با  سایت دانشگاه در خصوص برگزاری این کارگاه گفت :این کارگاه به همت معاونت فرهنگی دانشگاه ولایت و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی شیروی استاد حوزه و دانشگاه برگزار گردید .

در ادامه دکتر علی شیروی استاد حوزه و دانشگاه در خصوص اخلاق اجتماعی و خصوصیات و ابعاد شخصیتی رسول گرامی اسلام (ص) اشاره کرد و افزود :

 یکی از بزرگترین خصوصیات سیره اخلاقی رسول گرامی اسلام صداقت در رفتار و کلام و گفتار آن حضرت بود به گونه ای که در هر حالت نسبت به اطرافیان و مردم عادی با کمال احترام و صداقت رفتار می کردند .

 وی اظهار داشت : رسول خدا صلی الله علیه و آله هرگاه کسی از برادران دینی اش را سه روز  در جمع مسلمانان نمی دید، سراغ او را می گرفت و این رفتار حضرت، نشان دهنده رابطه نزدیک و صمیمی آن بزرگوار با امتش بود که یک دلی و صفا و محبت را میانشان حاکم و مردم را بیش از گذشته شیفته اخلاق نیک آن حضرت می ساخت.

وی در بخشی از سخنانش افزود :

از عوامل موفقیت پیشوا در مدیریت اجتماعی و رهبری جامعه، صبر بر جفاها و تحمل تندی ها و رفتار و گفتار نادرست دیگران است و پیامبر با داشتن چنین ویژگی هایی، امت بزرگ جامعه اسلامی را اداره و هدایت می کرد.

وی اظهار داشت : صبوری پیامبر در برخورد با نا آشنایان و تازه مسلمانان، آنها را هر چه بیشتر شیفته مکارم اخلاق و خوی والای آن حضرت می ساخت وآنان که به مقام و عظمت پیامبر گران قدر اسلام پی نبرده بودند، با دیدن اخلاق نیک و بزرگ منشی رسول خدا صلی الله علیه و آله از شدت و تندی گفتار و کردارشان کم می شد و تحت تاثیر رفتار آن حضرت قرار می گرفتند .

گفتنی است این کارگاه با حضور کارکنان دانشگاه و در محل مجتمع فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه ولایت برگزار شد 


نظر شما :